Committee Members

Click the Committee name below to see current members. 

Curriculum Committee
Enrollment Committee
Food Sovereignty Committee
Kee-Boon-Mein-Kaa Pow Wow Committee
Ggatenmamen Gdankobthegnanek Pow Wow Committee
Pokagon Audit Committee

Return to Work Committee

Revenue Allocation Code Review Committee

Traditions / Repatriation Committee
Tribal Arts Review Committee
Tribal Development Program Committee

 

Curriculum Committee

Chair Cathy Stone
Secretary Stacey Rock
Treasurer Donald Sumners
Officer Erin Burggraf
Vice Chair Rich Klemm
Alternate  Kelsey Kelly
Alternate Rebecca Williams

back to top ->

Enrollment Committee

Chair Pamela Yonkers
Secretary Janis Mix
Officer Brandon Rapp
Officer Andrew Bennett
Enrollment Clerk Theresa Barber
Enrollment Clerk / Supervisor Dana Sturgeon

back to top ->

Food Sovereignty Committee

Chair Gary Morseau
Treasurer Christine Morseau
Secretary VACANT
Member at Large Greg Williams
Member at Large  Donald Sumners
Alternate  VACANT
Alternate VACANT

back to top ->

Kee-Boon-Mein-Kaa Pow Wow Committee

Chair Rhonda Purcell
Treasurer VACANT
Secretary Rebecca Williams
Officer  Marcus Winchester
Officer Blaire Topash-Caldwell
Alternate  VACANT
Alternate VACANT

back to top ->

Ggatenmamen Gdankobthegnanek Pow Wow Committee

Chair Andy Jackson
Secretary Rhonda Keene
Officer Marchell Wesaw
Officer VACANT
Officer VACANT
Alternate VACANT
Alternate VACANT

back to top ->

Pokagon Audit Committee

Treasurer John Morseau
Director of Finance Michael Dixon

back to top ->

Return to Work Committee

Member Sam Morseau
Member Steve Winchester
Member Andrew Bennett
Alternate Anita Morales

back to top ->

Revenue Allocation Code Review Committee

Chair Mike Kasper
Member Marchell Wesaw
Member Glenda Edwards
Member Jenna Huffman
Member Marcus Winchester-Jones
Alternate VACANT
Elders Council Rep Judy Winchester

Elders Council Rep. Alternate

Julie Dye

Tribal Council Rep.  John Morseau
Tribal Counci Rep.  

back to top ->

Traditions / Repatriation Committee

Chair Christine Morseau
Officer John Low
Secretary Rhonda Keene
Treasurer Majel Demarsh
Officer  Kevin Daughtery
Alternate Jason S Wesaw
Alternate VACANT

back to top ->

Tribal Arts Review Committee

Chair Angie Rice
Treasurer Ryan Rice
Secretary Jessica Howell
Officer Michaelina "Micky" Magnuson
Officer Ray Bush
Alternate Blair Topash-Caldwell
Alternate VACANT

back to top ->

Tribal Development Program Committee

Chair Anita Morales
Officer Andrew Bennett
Officer Sam Morseau
Officer Barbara Ann Warren
Casino Representative Frank Freedman

back to top ->